W sieci jest pełno różnorakich stron nie koniecznie związanych ze zdrowiem lub zakrawających na zajmujące się tematyką odżywiania i diety. Nie wszystkie warto przeglądać… Ja osobiście mam kilka typów blogów, które warto odwiedzić i jestem przekonany, że znajdujące się tam informacje są rzetelne. Nie ukrywam, że w doborze tych stron kieruje się osobistymi sympatiami :-)


 

Na wstępie chciałem polecić portal Men’s View na którym jestem szefem działu „Zdrowie”. Tam również znajdziecie ciekawe artykuły dotyczące diety i odżywiania, ale w trochę innym wydaniu. O samym portalu:

„Portal „Men’s View” jest nowinką na rynku medialnym. Strona zajmuje się tematyką stylu życia, prezentując przede wszystkim wizerunek mężczyzny jako przyszłego biznesmena i dzisiejszego dżentelmena.

Portal zajmuje się szeroko pojętą tematyką life style’u męskiego. Dostarcza podstawowych wiadomości i specjalistycznych tekstów poświęconych mało znanym dziedzinom. Strona jest dla wielu osób podstawowym i ważnym źródłem informacji dotyczącym biznesu czy wizerunku, a także motoryzacji, zdrowia i rozwoju osobistego. Portal prezentuje dyskusję nad tym, jak powinien wyglądać i zachowywać się dżentelmen oraz biznesmen, i czy te dwa pojęcia są sobie bliskie. Redakcja nie promuje żadnych konkretnych poglądów czy grup interesów.”

 

Zaprzyjaźnione blogi, strony i portale, które bardzo serdecznie polecam:

 

Wiki Rose

Wiki Rose to oczywiście pseudonim. Mój pseudonim nawiązuje do owoców dzikiej róży, które bardzo cenię za ich zdrowotne właściwości , natomiast wiki kojarzy się z wikipedią gdzie ludzie spontanicznie gromadzą wiedzę :) Ja gromadzę i analizuję wiedzę na temat zdrowia, korzystam z różnych źródeł, tych naukowych ale również z przekazów zakorzenionych w tradycji. Próbuję znaleźć powiązania i wykorzystać to co najlepsze zamiast stwarzać bariery.

blog naturalny

„Blog nietypowy (a raczej z dziedziny mało popularnej), bo roślinno – ziołowy. 
Mam na imię Marta i jestem dietetykiem klinicznym. Główne moje zainteresowania krążą wokół nietolerancji pokarmowych i chorób autoimmunologicznych. Niedługo zostanę też dyplomowanym fitoterapeutą ☺
p.s. nie jestem wegetarianką ? ? ☺”

Diety i ich sekrety

„Zdradzam sekrety zdrowego odżywiania. Demaskuję sprawców otyłości i obalam dietetyczne mity! CZYTAJ I CHUDNIJ ZE MNĄ! :)”

Porady Herrbaty

„Trzydziestoletnia Pani Technik Usług Gastronomicznych – kochająca żona i pancia swojego złośliwego kota. Pochodzę z Władysławowa, a obecnie mieszkam w Edynburgu :) 
Na moim blogu znajdziesz różną tematykę – piszę o tym co lubię, co mnie interesuje. Piszę o zdrowiu, urodzie, jedzeniu – zawsze chętnie służę dobrą radą :)”

Zdrowonaturalnie.pl

Znajomi pytają dlaczego piszecie bloga? Co z tego macie?
My odpowiadamy – satysfakcję! Nie tylko pieniądze są w życiu najważniejsze a przede wszystkim pasja i samorealizacja!” Świetny blog prowadzony przez dwójkę zakochanych w sobie osób.

 

Medycyna dawna i współczesna

Jestem autorem wielu publikacji w czasopismach oraz w internecie na temat środków leczniczych, preparatów kosmetycznych i spożywczych. Począwszy od połowy lat 90. pojawiają się moje prace drukowane oraz elektroniczne. Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym i nie prowadzę praktyki lekarskiej. Obecnie kieruję działem naukowo-badawczym jednej z polskich firm i jestem konsultantem naukowym paru firm krajowych i zagranicznych. Telefony, które widnieją na stronach tych firm służą do celów służbowych, do których nie należy bezpośrednie leczenie ludzi. Zajmuję się zawodowo i zarazem hobbistycznie opracowywaniem receptur leków, suplementów, kosmetyków i środków spożywczych, dokumentacją wdrożeniową, ekspertyzami, opiniami, doradztwem dla firm z zakresu zastosowania surowców roślinnych, zwierzęcych i mineralnych w lecznictwie, profilaktyce chorób i suplementacji diety oraz w kosmetyce (dla firm na zlecenie).

 

Health and the City

„Jestem już dużą dziewczynką i wiem, że scenariusz „a może by tak to wszystko zostawić i wyjechać w Bieszczady” w praktyce nie sprawdziłby się tak dobrze, jak w teorii. Od dawna mam jednak zapędy, aby – mimo tego, że mieszkam w mieście – żyć zdrowiej, bliżej natury, wolniej, szczęśliwiej.

Health and the City jest miejscem, w którym porządkuję moje dotychczasowe i przyszłe poszukiwania w tym zakresie. To, jak to się teraz pięknie mówi, blog lifestylowy – czyli miszmasz moich codziennych inspiracji, motywatorów, zdobytej wiedzy, przemyśleń i opinii.”

 

AfterKorpo

„Zapraszam wszystkich, którzy wierzą, bądź chcą uwierzyć, że da się żyć w zgodzie z naturą mieszkając w miejscu gdzie smog co dzień o poranku drażni nozdrza, a za rogiem zamiast nowego drzewa w zastraszającym tempie powstaje nowy blok. W tym samym mieście obok placu budowy rosną zioła, a na drzewie obok siedzi srocza rodzina. W tym samym mieście obok budki z fastfoodami w niedużej kuchni rośnie domowej roboty chleb, kiełkują kiełki, rosną zioła i powstają naturalne kosmetyki. Zapraszam do mojej maleńkiej zielonej wyspy otoczonej betonowym światem.”

 

Domowa Medycyna

„Żyję w zgodzie z naturą, na uboczu, lecz w ciągłym kontakcie z nieznajomymi życzliwymi ludźmi oraz przyjaciółmi. Swoją wiedzę zdobywam głównie z książek i czasopism, a nad procesem czuwają moi rodzice, pomagają zweryfikować co będzie działać, a co nie. Medycyna naturalna to moja pasja, która już raz uratowała mi życie, teraz chcę się za to odwdzięczyć redagując ten portal. Tyle o mnie, bo to nie blog personalny, tylko strona z domowymi, naturalnymi sposobami na wszystko :)”

Zabawki sensoryczne dla najmłodszych

Portale i strony z którymi współpracuje:

Jestem Fit

kleszczowe zapalenie mózgu
fitness-inspiracje.pl

Burzliwie - blog o suplementach dla sportowców

zBLOGowani.pl