Cześć! Chciałem się z wami podzielić ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o diety i odchudzanie. W dzisiejszych czasach, technologia jest już na tyle rozwinięta, że można za jej pomocą wygodnie kontrolować swoją wagę.

Nie chodzi tutaj o podłączanie skomplikowanych urządzeń czy obsługi udziwnionych programów. Wystarczy trochę chęci i smartfon, na którego trzeba ściągnąć odpowiednią aplikację z portalu Dietmap. Logowanie jest banalnie proste. Wypełnienie wszystkich rubryk również nie powinno nastręczać wielu problemów.

Dlaczego uważam to za dobrą alternatywę wobec konwencjonalnych wizyt w gabinecie? Po pierwsze nad wszystkimi dietami trzyma pieczę sztab wyspecjalizowanych dietetyków. Dbają oni o to, aby diety były bezpieczne, smaczne i nieskomplikowane. W każdej chwili można im zadać pytanie na forum lub szukać odpowiedzi w pokaźnej bazie „Porad dietetyka”.

Po drugie – mobilna aplikacja przypomina i informuje o posiłkach. Ich modyfikacja jest praktycznie nieograniczona. Można dodawać swoje posiłki, a program sam wyliczy ile mają one kalorii i jednocześnie modyfikując resztę, tak, aby pula kalorii się zgadzała. W przypadku braku smaku na dane produkty można je usunąć. Baza posiłków jest bardzo obszerna. I to jest bardzo duży plus, bo typowy dietetyk daje rozpiskę posiłków na tydzień, czasami na dwa.

Wspomniane przeze mnie forum jest świetnym miejscem do dzielenia się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami z innymi. Ciekawie prowadzony blog dostarcza wielu cennych informacji z zakresu odżywiania, psychologii, motywacji i odchudzania. Jest nawet funkcja „Lista zakupów”!

Czy naprawdę w to wierze? Czy może zapłacili mi dużo pieniędzy, żebym napisał parę pochlebnych zdań? Na pewno przekonał mnie profesjonalizm całego zespołu Dietmap i prostota wykonania. Ten program i założenia są słuszne. Mam możliwość na  bieżąco testować portal i gdzie bym nie szukał – nie mam, do czego się przyczepić.

Oczywiście osoby z chorobami metabolicznymi, słabym układem krążenia, chorą wątrobą lub innymi poważnymi schorzeniami powinny szukać pomocy u specjalistów zajmującymi się dokładanie tymi zagadnieniami. Taka forma diety jest poprawna, ale nie uwzględnia jednostek chorobowych.

Nie bawiąc się w żadne udziwnienia przedstawione tam diety i programy odchudzania są najlepszym rozwiązaniem dla zwykłych ludzi :)

Teraz o samym logowaniu i wypełnianiu danych:

odchudzanie, dietmap

Na samym początku wybieramy jaka dieta nas interesuje. Do wyboru jest 8 różnych. Na szczególną uwagę zasługują „Dieta tania” i „Dieta wegetariańska”.

odchudzanie, dietmap

O tym trzeba bezwzględnie pamiętać!

odchudzanie, dietmap

Następnie wypełniamy nasze podstawowe dane, aby określić zapotrzebowanie kaloryczne.

odchudzanie, dietmap

Tutaj można wstawić swoje zdjęcia lub pominąć ten punkt.

odchudzanie, dietmap

odchudzanie, dietmap

To ostrzeżenie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Trzeba pamiętać, że odchudzanie to maraton a nie wyścig!

 

odchudzanie, dietmap

Kalorie są ustalone, a posiłki dostosowane – czas rozpocząć dietę!

odchudzanie, dietmap

W moim odczuciu nawet ten podstawowy abonament to i tak dużo, dużo mniej niż mogłoby się wydawać.

Do stracenia są tylko zbędne kilogramy ;)

Pozdrawiam i zapraszam tutaj:
Zbilansowana dieta Dietmap
Nowoczesna dieta online, dzięki której schudniesz zdrowo i smacznie!

 

Wszelkie zdjęcia są własnością portalu Dietmap.pl – ja je tylko wypożyczyłem.