Wierzę w teorię, że w myśl, że co około 7 lat wszystkie nasze komórki w organizmie są już wymienione na nowe, tak człowiek zmienia się mentalnie. Bardzo łatwo to zauważyć przeglądając swoje stare notatki, prowadząc dziennik lub w moim przypadku blog.

Ludzki organizm to kompleksowa maszyneria, której działanie mnie fascynuje. Wpływ pożywienia i środowiska na nas samych jest tak duży, że te czynniki mogą ingerować w nasze DNA. Z chęci pogłębienia swojej wiedzy, chyba o samym sobie, postanowiłem stworzyć blog o zdrowym podejściu do życia.

Mam świadomość, że kiedyś zbyt łatwowiernie pochłaniałem kolejne „cudowne” informacje ze świata medycyny alternatywnej, ale teraz wnikliwiej analizuje źródła i podstawy naukowe. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych. Nie jestem przeciwnikiem medycyny uczelnianej, wszakże ziołolecznictwo (fitoteriapia) należy do działu medycyny i farmakologii. Sam jestem absolwentem technologii żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Dodatkowo uzyskałem certyfikaty z zakresu dietetyki (w tym sportowej) i doradztwa żywieniowego.

Poprzez pisanie rozwijam swoje pasje związane ze zdrowym stylem życia, rozwojem osobistym i sportem (głównie siłowym). Bywam gburem, ale mój osobisty, wredny charakter nie przeszkadza mi w byciu dawcą krwi. Ponadto zapraszam na portal MensView.pl gdzie jestem redaktorem naczelnym działu Zdrowia.

 

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Rafał

Ps. Opisałem w jednym z wpisów swoją historię z rozpoczęciem zdrowszego życia, zapraszam – Moja metamorfoza

 Pasjonat zdrowego trybu życia. Trochę zarozumiały sceptyk z zapędami altruistycznymi. Technolog żywności i żywienia człowieka. Entuzjasta sportów siłowych. Poszukiwacz prawdy.