Jaki wiek jest optymalny do wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Podziel się wiedzę

Zastanawiasz się nad laserową korekcją wzroku? Nie wiesz, czy zakwalifikujesz się do zabiegu? Poznaj zasady dotyczące wieku i stabilizacji wady, które są istotne w podjęciu decyzji o wykonaniu korekcji laserowej wzroku. Sprawdź, jaki wiek jest optymalny do wykonania zabiegu laserowej korekcji oczu!

Laserowa korekcja wzroku – co to?

Laserowa korekcja wzroku to zabieg pozwalający na skorygowanie wady krótkowzroczności (potocznie określanej ‘’minusami’’), nadwzroczności (,,plusy’’), czy astygmatyzmu polegającego na rozmytym i nieostrym widzeniu kształtów. Korekcji poddają się praktycznie wszystkie wady wzroku – od -12.00 dioptrii po +6.00 dioptrii. Korekcja laserowa wzroku to mało inwazyjny zabieg, który wykonuje się wyłącznie na zewnętrznej części oka – rogówce. Całość zabiegu trwa kilkanaście minut, a już w ciągu kilku dni po laserowej korekcji wzroku możesz w pełni wrócić do swoich aktywności. Znaczna poprawa widzenia ma jednak miejsce od razu po wykonaniu zabiegu.

To szybka, bezpieczna i nieinwazyjna metoda na odzyskanie ostrości widzenia i pozbycie się okularów czy soczewek. Laserowa korekta wzroku ma za zadanie wymodelowanie kształtu rogówki tak, aby światło wpadające do oka skupiane było na siatkówce. Jeśli masz krótkowzroczność (minusy), rogówka jest odpowiednio spłaszczana, w przypadku nadwzroczności (plusy), uwypuklana, a jeśli cierpisz na astygmatyzm – wyrównywana.

Myślisz o laserowej korekcji wzroku? Zastanów się nad zabiegiem w klinice Optegra, która jest niekwestionowanym liderem w zakresie nowoczesnych i bezpiecznych metod korekcji. Poznaj ofertę kliniki Optegra – https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku i wybierz się na wizytę kwalifikacyjną, by precyzyjnie zbadać wzrok i dobrać najlepszą metodę laserowej korekcji wzroku.


Korekcja laserowa wzroku – kiedy można wykonać?

Aby korekcja laserowa wzroku była skuteczna i można było cieszyć ją jej efektami trwale, należy wykonać zabieg po ustabilizowaniu się wady wzroku. Z tej przyczyny, laserową korekcję wzroku najlepiej wykonać po ukończeniu 21 roku życia, gdy okres wzrostu gałki ocznej i przemian w jej strukturze jest zakończony. Zalecane jest, aby wada była stabilna od minimum roku, co należy w odpowiedni sposób udokumentować, zgłaszając się na zabieg laserowej korekcji oczu.

Laserowa korekcja wzroku najczęściej jest wykonywania od 21 do 60 roku życia, chociaż w wyjątkowych sytuacjach, takich jak aplikacja do szkoły wojskowej czy policyjnej, możliwe jest wykonanie zabiegu po ukończeniu 18 roku życia.

Zabieg może być też realizowany u osób po 60 roku życia, jeśli ich rogówka jest w dobrej kondycji, a soczewka nie mętnieje. Nowoczesne metody laserowej korekcji wzroku pozwalają nawet na usuwanie wad wzroku spowodowanych starczowzrocznością pojawiającą się po 38 roku życia.

Należy pamiętać, że na decyzję o wykonaniu korekcji laserowej wzroku wpływa nie tylko wiek i stabilizacja wady wzroku pacjenta, ale także szereg czynników indywidualnych, takich jak styl życia, stosowana dotychczas metoda korekcji wzroku czy rodzaj wykonywanej pracy.


Laserowa korekta wzroku – wizyta kwalifikacyjna do zabiegu

Wizyta kwalifikacyjna do zabiegu służy temu, by precyzyjnie określić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wykonać korekcję laserową wzroku u danej osoby. Podczas wszechstronnego badania okulistycznego weryfikuje się nie tylko zaawansowanie wady wzroku, ale także możliwe towarzyszące schorzenia oczu. Profesjonalny wywiad lekarski i wszechstronne, dokładne badania realizowane pod okiem specjalistów pozwolą dobrze przygotować się do zabiegu laserowej korekcji oczu i dobrać najlepszą metodę korekcji dla danej osoby.

Wpis sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *