Znajdź mnie na FB i IG -->

Mobilne odchudzanie z Dietmap.pl

Chciałem się z wami podzielić ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o diety i odchudzanie. W dzisiejszych czasach, technologia jest już na tyle rozwinięta, że można za jej pomocą wygodnie kontrolować swój jadłospis, zakupy i dietę.


Nie chodzi tutaj o podłączanie skomplikowanych urządzeń czy obsługi udziwnionych programów. Wystarczy trochę chęci i smartfon, na którego trzeba ściągnąć odpowiednią aplikację z portalu Dietmap. Logowanie jest banalnie proste. Wypełnienie wszystkich rubryk również nie powinno nastręczać wielu problemów.

Dlaczego uważam to za dobrą alternatywę wobec konwencjonalnych wizyt w gabinecie? Po pierwsze nad wszystkimi dietami trzyma pieczę sztab wyspecjalizowanych dietetyków. Dbają oni o to, aby diety były bezpieczne, smaczne i nieskomplikowane. W każdej chwili można im zadać pytanie na forum lub szukać odpowiedzi w pokaźnej bazie „Porad dietetyka”.

Po drugie – mobilna aplikacja przypomina i informuje o posiłkach. Ich modyfikacja jest praktycznie nieograniczona. Można dodawać swoje posiłki, a program sam wyliczy ile mają one kalorii i jednocześnie modyfikując resztę, tak, aby pula kalorii się zgadzała. W przypadku braku smaku na dane produkty można je usunąć. Baza posiłków jest bardzo obszerna. I to jest bardzo duży plus, bo typowy dietetyk daje rozpiskę posiłków na tydzień, czasami na dwa.

Wspomniane przeze mnie forum jest świetnym miejscem do dzielenia się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami z innymi. Ciekawie prowadzony blog dostarcza wielu cennych informacji z zakresu odżywiania, psychologii, motywacji i odchudzania. Jest nawet funkcja „Lista zakupów”!

 Rozpocznij dietę Dietmap

Czy naprawdę w to wierze? Czy może zapłacili mi dużo pieniędzy, żebym napisał parę pochlebnych zdań? Na pewno przekonał mnie profesjonalizm całego zespołu Dietmap i prostota wykonania. Ten program i założenia są słuszne. Mam możliwość na  bieżąco testować portal i gdzie bym nie szukał – nie mam, do czego się przyczepić.

Oczywiście osoby z chorobami metabolicznymi, słabym układem krążenia, chorą wątrobą lub innymi poważnymi schorzeniami powinny szukać pomocy u specjalistów zajmującymi się dokładanie tymi zagadnieniami. Taka forma diety jest poprawna, ale nie uwzględnia jednostek chorobowych.

Nie bawiąc się w żadne udziwnienia przedstawione tam diety i programy odchudzania są najlepszym rozwiązaniem dla zwykłych ludzi :-)

Moje sposoby na odchudzanie

12 błędów przy odchudzaniu

Teraz o samym logowaniu i wypełnianiu danych:

odchudzanie, dietmap
Na samym początku wybieramy jaka dieta nas interesuje. Do wyboru jest 8 różnych. Na szczególną uwagę zasługują “Dieta tania” i “Dieta wegetariańska”.
odchudzanie, dietmap
O tym trzeba bezwzględnie pamiętać!
odchudzanie, dietmap
Następnie wypełniamy nasze podstawowe dane, aby określić zapotrzebowanie kaloryczne.
odchudzanie, dietmap
Tutaj można wstawić swoje zdjęcia lub pominąć ten punkt.

odchudzanie, dietmap

odchudzanie, dietmap
To ostrzeżenie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Trzeba pamiętać, że odchudzanie to maraton a nie wyścig!

 

odchudzanie, dietmap
Kalorie są ustalone, a posiłki dostosowane – czas rozpocząć dietę!
odchudzanie, dietmap
W moim odczuciu nawet ten podstawowy abonament to i tak dużo, dużo mniej niż mogłoby się wydawać.

Do stracenia są tylko zbędne kilogramy ;)

Pozdrawiam i zapraszam tutaj:
Rozpocznij dietę Dietmap

 

Wszelkie zdjęcia są własnością portalu Dietmap.pl - ja je tylko wypożyczyłem.

Zobacz podobne wpisy

Ten post ma 6 komentarzy

  1. Masz chyba jakiś problem z SSL na stronie

    1. Wygasł mi certyfikat, ale już zaktualizowałem ;-) Dziękuję za info :) Ps. Zauważyłeś może ostatnim czasem spadek z wejściami z wyszukiwarek? Ja mam drastyczne…

  2. Czy naprawdę tak jest, że tyle osób jest uczulonych na gluten i/lub cierpi na nietolerancję laktozy o której nie wie? Mam wrażenie, że to jakaś zbiorowa histeria nakręcana do spółki przez media i koncerny farmaceutyczne. Czuję się naprawdę osaczona wszystkimi nowopowstałymi schorzeniami, zaburzeniami, alergiami. Jestem tym strasznie zmęczona :(

    1. Sam gluten to sporna sprawa i może w pewnym stopniu gdy człowiek jest chorobliwie otyły wykluczenie go z diety przynieść może pozytywne efekty. Ja na diecie redukcyjnej ok. 2200 kcal jadłem chleb i dalej chudłem. Przy nadmiarze kalorii (aktualnie 3400 kcal) też jem pieczywo i waga jakoś mi bardzo się nie zmieniała. Dużo osób natomiast może cierpieć na niestrawność laktozy. A jeżeli chodzi o alergie, schorzenia i inne rzeczy to najlepiej sobie zrobić badania lekarskie, a nie opierać się na insynuacjach ;) Jeżeli dobrze się czuje na diecie, na której jesteś i nie cierpisz na żadne choroby to “jedzta co chceta” ;)

  3. Od razu proszę o wykluczenie z diety Mleka i nie podawanie jako jednego składnika które wchodzi w skład podawanych przepisów

    1. Witam, wszelkie prośby proszę kierować na stronie, ja tylko pośredniczę, nie mam fizycznego wpływu na receptury, ale bardzo łatwo i szybko można je modyfikować samemu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Close Menu