Znajdź mnie na FB i IG -->

Terere – Yerba Mate na orzeźwienie

Można wskazać wiele powodów, dla których warto pić Yerba Mate. Najczęściej sięgamy po nią, żeby dostarczyć sobie energii – pobudza lepiej niż kawa, dodając sił na wiele godzin. Napar jest pełen cennych składników, które pomogą również zatroszczyć się o nasze zdrowie. Dziś mam dla Was ciekawy sposób na przygotowanie Yerba Mate, który podobnie pobudzi, a przy okazji orzeźwi.


Terere, czyli Yerba na zimno

Tradycyjny sposób parzenia Yerba Mate polega na wsypaniu odpowiedniej ilości suszu do naczynka i zalaniu go wodą o temperaturze około 80 stopni Celsjusza. Po chwili możemy już cieszyć się intensywnym smakiem pobudzającego naparu.

Terere to wersja Yerba Mate, która jest idealna na lato oraz jesień, gdzie często potrzeba nam przyjemnego orzeźwienia. Przygotowanie jest podobne, z tą różnicą, że wlewamy do naszego materka zimną wodę. Tutaj musimy poczekać dłuższą chwilkę, aby składniki ostrokrzewu miały szansę przedostać się do naparu. W smaku będzie nieco delikatniejszy, za to susz posłuży nam do większej ilości zalań.

Yerba Mate na chłodno – czy działa?

Pewnie zastanawiacie się, jak działa zimna wersja naparu. Czy jest tak samo skuteczna jak klasyczna Yerba? Zdecydowanie tak – dostarczy nam energii, zniweluje uczucie zmęczenia, a przy okazji świetnie orzeźwi. Nie potrzeba nam specjalnych akcesoriów – wystarczy posiadane już materko i bombilla lub prosty zaparzacz typu “french press”.
Do Terere warto wybrać odmiany ostrokrzewu z dodatkami, np. owocowe lub ziołowe. Dodatkowo możemy dodać kostki lodu i cytrynę, a nawet zalać sokiem zamiast wodą. Możliwości jest wiele! :)

Yerba Mate na każdy dzień

Yerba to napój, który zastąpi nam kawę czy niezbyt dobre dla naszego zdrowia napoje energetyczne. Doskonale pobudza, a co najważniejsze jest w pełni naturalna. Możemy kosztować ją na gorąco czy zimno, zależnie od potrzeb.
Yerba Mate oraz akcesoria można w łatwy sposób zakupić online w Chatce z Yerba Mate. Sklep internetowy ma ciekawy wybór naczynek, bombilli, odmian ostrokrzewu oraz przydatnych akcesoriów.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Rafał

Zobacz podobne wpisy

Dodaj komentarz

Close Menu