Znajdź mnie na FB i IG -->

Najlepszy sport dla Ciebie

Sport to zdrowie. Aktywność fizyczna powinna być podstawą zdrowego trybu życia. Jednak w dzisiejszych czasach ludzie bywają zapracowani lub nie mają pomysłu jak spędzić aktywnie czas. Wystarczy zadać sobie jedno zasadnicze pytanie – co zawsze chciałem spróbować? Jaki jest sport dla Ciebie?


Jeżeli to pytanie nie pomogło, można rozpocząć od poszukiwań odpowiedniego sportu dla siebie na portalach, które w szczegółowy i obszerny sposób opisują wiele dyscyplin sportowych. Istnieją fora internetowe poświęcone sportom dla osób początkujących gdzie można bezpośrednio zwracać się do weteranów danych dyscyplin.

Aktualnie modnym i wymagającą aktywnością fizyczną jest crossfit. Istotne jest, żeby właśnie w początkowej fazie przygody z tym czy innym sportem typowo siłowo-wytrzymałościowym nauczyć się poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń. Pod uważnym okiem trenera uniknąć można bolesnych kontuzji, jednocześnie maksymalizując efekt końcowy treningów.

Aktywne kobiety mogą wypróbować swoich sił rozpoczynając sesje treningowe Pole Dance. Początkowo ten dość kontrowersyjny sport był pochopnie kojarzony wyłącznie z klubami ze striptizem. Aktualnie jest to już dyscyplina olimpijska łącząca elementy akrobatyki i gimnastyki. Poprawia wytrzymałość i ogólną sprawność ciała.

Dobrym sposobem na wyładowanie negatywnych emocji są sztuki walki. Zajęcia uczą cierpliwości i wytrwałości oraz podstaw samoobrony. Nie koniecznie musimy być od razu jak nasi idole z filmów akcji, ale z czasem może uda się zrobić nawet szpagat. Tylko do tego potrzebna jest cierpliwość i wytrwałość.

Brak czasu to żadna wymówka

W dzisiejszych czasach wiele placówek sportowych posiada elastyczne grafiki zajęć. Wszystko można dopasować do swoich potrzeb. Na początku naszej przygody ze sportem wystarczyć mogą jedna, dwie sesje treningowe w tygodniu. Wraz z naszym zaangażowaniem i doświadczeniem możemy ustalić z trenerem częstsze spotkania.

Małymi krokami można dojść naprawdę daleko. Ważne jest, żeby odważyć się wypróbować nowych rzeczy. Szczególnie może nam pomóc w przejściu drogi mentor/sensei/trener, czyli ktoś, kto też kiedyś uczył się tego samego i pomoże znaleźć najlepszy sport dla ciebie. Zyskać możemy zdrowie i pewność siebie, a może i nową pasję w życiu.

Czas to pieniądz, pieniądze są nabyte, a zdrowie jest jedno

Łatwo komuś tak powiedzieć, jeżeli nie musi się przejmować comiesięcznym budżetem. Jednak jeżeli pieniędzy jest trochę mniej to warto rozważyć ćwiczenia w zaciszu swoich czterech ścian. Plusem aktywności w domu są małe koszty i elastyczność jeżeli chodzi o porę i dobór ćwiczeń.

Nie trzeba od razu komponować całą siłownię, czasem wystarczą dwa solidne krzesła, drążek rozporowy i elastyczne gumy lub liny. Z tego typu zestawem można już naprawdę dużo zdziałać. Swoją drogą naukowy udowodnili, że dobra sesja skupiająca się na rozciąganiu mięśni, stwarza podobny stres co trening na siłowni.

Kluczem do sukcesu jest jasny cel, trochę cierpliwości i upór. Możemy chcieć poprawić swoją postawę, a może pragniemy lepszej sylwetki – siedząc na tyłu i tylko o tym myśląc nic nie zmienimy.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Rafał


Odchudzanie z Dietmap.pl

3 kroki do lepszej sylwetki

Dieta a styl życia – razem czy osobno?

Zobacz podobne wpisy

Dodaj komentarz

Close Menu