Taksyfolina – supersilny przeciwutleniacz

Podziel się wiedzę

W świecie przyrody występuje bardzo dużo substancji o właściwościach przeciwutleniających. Różnią się między sobą nie tylko budową chemiczną i pochodzeniem, ale i siłą działania. Do jednych z najaktywniejszych należy taksyfolina.


Gdzieś wśród mrozów, na dalekiej Syberii (i części Chin oraz Mongolii) rosną drzewa z rodziny sosnowatych, które mają niezwykły skład chemiczny. Modrzew dahurski (Larix gmelinii) zamieszkuje tajgi i jest wstanie wytrzymać mrozy do -70 st. Celsjusza. To właśnie z niego Federacja Rosyjska zaczęła izolować niezwykły przeciwutleniacz.

Taksyfolina przez długi czas znana była praktycznie tylko w Rosji, gdzie patent na jej otrzymywanie jest chroniony. Od początku lat 90-tych XX wieku była tam nawet stosowana, jako dodatek do żywności. W dalszym ciągu dostęp do niej jest utrudniony, a najczystsza jej forma pochodzi wyłącznie z Syberii.

Taksyfolina (dihydrokwercetyna) zaliczana jest do flawonoidów, czyli substancji organicznych występujących w roślinach, które spełniają w nich szereg funkcji. Mogą być barwnikami, przeciwutleniaczami, a nawet naturalnymi środkami chroniącymi przed insektami i grzybami. Z pośród 8000 aktualnie sklasyfikowanych flawonoidów, około pół tysiąca zostało lepiej przebadanych. Przyjmuje się, że średnio człowiek z pożywieniem dziennie przyjmuje około 1 g tych związków. Antyoksydant z modrzewiu jest pochodną kwercetyny, o której często mówi się w stosunku do naturalnych przeciwutleniaczy.

Biorąc pod uwagą badania nad samą taksyfoliną i właściwościami flawonoidów można wywnioskować, że ma ona zdolność do:

*inaktywacji substancji cytotoksycznych (toksycznych względem różnych komórek w organizmie),

*ochrony przed działaniem promieniowania jonizującego,

*redukcji ilości i gęstości lipoprotein w wątrobie i krwi (odpowiedzialne są za metabolizm i transport lipidów, w tym cholesterolu),

*normalizowania układu enzymatycznego komórek.

Ponadto taksyfolina działa przeciwrodnikowo, przeciwnowotworowo, antymutagenie, przeciwwirusowo i antyalergicznie oraz chroni lipidy przed utlenieniem.

Dlaczego jest tak ważne, żeby dbać o likwidację wolnych rodników z naszego organizmu?

Rodniki to cząsteczki lub atomy o niesparowanych elektronach. Normalnie w żywym organizmie powstają one z białek, lipidów czy też kwasów nukleinowych podczas zupełnie normalnych procesów biochemicznych (np. oddychanie komórkowe). Jednak ludzkie życie to nie idealny schemat. Ciągle jesteśmy narażenie na przeciążenia, które prowadzą do zwiększenia liczby wolnych rodników tlenowych w krwioobiegu.

Nadmierny i długotrwały stres, promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, palenie papierosów, a nawet zbyt intensywny trening przyczyniają się do wytworzenia większej ilości niesparowanych atomów tlenu. Te chcąc wrócić do równowagi wyrywają z najbliższej cząsteczki elektron, co prowadzi do degradacji DNA i obumarciu komórki.

Tak naprawdę to przez wolne rodniki starzejemy się. Powstawanie zmarszczek spowodowane jest naruszeniem integralności włókien kolagenowych w skórze. Jeżeli dodatkowo lipidy w niej zawarte zostaną uszkodzone, stanie się ona sucha, szorstka i podatna na podrażnienia.

Ich wpływ na organizm nie jest widoczny od razu. Procesy te mogą trwać wiele lat, aż nagle okazuje się, że pojawiła się miażdżyca tętnic, występuje zapalenie stawów czy obniżyła się odporność. Uszkodzone kwasy nukleinowe w komórkach z całą pewnością zwiększają ryzyko rozwoju komórek nowotworowych.

Kompleksowe działanie taksyfoliny

Ten silny przeciwutleniacz może być stosowany również jako dodatek w profilaktyce i leczeniu cukrzycy, chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego, prostaty, przewodu pokarmowego, nerek i chorób sercowo-naczyniowych, układu krwionośnego oraz pęcherza moczowego.

Sprawdzić się również może jako wspomagacz leczenia stanów patologicznych powodowanych przez AIDS, raka, choroby autoimmunologiczne i przewlekłe zapalenia wirusowe i bakteryjne. Wraz z witaminą C poprawia syntezę kolagenu, przez co nie tylko poprawia wygląd skóry, ale i wzmacnia naczynia krwionośne i włosowate.

Czy to cudowny środek na wszystkie choroby? Raczej nie, ale zdecydowania przyjmowanie go rokuje poprawę samopoczucia i przy odpowiednio zaplanowanym leczeniu może wspomóc całą terapię.

taksyfolina

Teraz dzięki współpracy z Taxipharm sp. z o.o. (jedyny oficjalny dystrybutor na polskim rynku) mogę wam podarować kod rabatowy na 10% na zakup taksyfoliny.

Oto kod: naturalniezdrowy

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Rafał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *