Znajdź mnie na FB i IG -->

Dieta Sirt – recenzja książki

Dieta najczęściej kojarzona jest z licznymi wyrzeczeniami, mozolną pracą i nietrwałymi efektami. Z książki Dieta Sirt dowiedzieć się można, że wystarczy dodawać odpowiednie produkty do posiłków, aby sukcesywnie i zdrowo schudnąć.


Autorzy książki są specjalistami z dziedziny odżywiania. Aidan Goggins z wykształcenia jest farmaceutą i dietetykiem, ale w życiu prywatnym musi zmagać się z rzadką chorobą autoimunnologiczną. Glen Matten, drugi z autorów, jest dyplomowanym dietetykiem medycznym. Obaj mają duże doświadczenie w zakresie doradztwa żywieniowego, a z ich usług korzysta wielu celebrytów i zawodników sportowych.

Założeniami diety Sirt jest wykorzystanie produktów żywnościowych bogatych w substancje, które aktywują białka sirtuinowe. Te z kolei odpowiedzialne są za kodowanie „genów szczupłości”. Dzięki nim podczas głodówki energia pobierana jest z komórek tłuszczowych, uaktywniają się procesy autofagii (odżywiania wewnętrznego) i dochodzi do procesów regeneracyjnych w organizmie.

Jednakże radykalne ograniczenie dostarczanych kalorii może wiązać się również ze spadkiem masy mięśniowej, co nie jest pożądane przez sportowców. Ponadto pogarsza się nastrój i spada poziom energii. Gooins i Matten postanowili znaleźć sposób na aktywację „genów szczupłości” bez głodówki. Z pomocą przyszły substancje pochodzenia roślinnego.

Rośliny w toku ewolucji musiały nauczyć się radzić sobie ze nagłymi zmianami atmosferycznymi i negatywnymi czynnikami środowiskowymi. W tym celu wytworzyły skomplikowane subctancje chemiczne, które ochraniają je przed stresem oksydacyjnym. Mowa tutaj o przeciwutleniaczach, które mogą pomagać również ludziom.

Do produktów sirtuinowych zalicza się m.in. oliwę extra virgin, orzechy włoskie, jarmuż, pietruszkę, zieloną herbatę, kapary, truskawki, czerwoną cebulę, kakao, kawę, grykę, chili, lubczyk i czerwone wino. Wszystkie wymienione bogate są w silne antyoksydanty, które potrafią aktywować białka sirtuinowe.

Dieta Sirt jest rzetelnie napisanym poradnikiem dietetycznym, w którym znaleźć można liczne porady poparte badaniami naukowymi. W zrozumiały i prosty sposób opisane są mechanizmy odpowiedzialne za efektowne odchudzanie.

Dodatkowo oprócz przedstawionych i opisanych specjalnych sirtuinowych produktów w książce znaleźć można liczne przepisy kulinarne na ich wykorzystanie. Szczegółowo opisany jest każdy etap diety, dzięki czemu można się nauczyć dodawać na talerz zdrowe, lepsze produkty, zamiast odejmować sobie przyjemności.

Dieta Sirt to książka warta polecenia, szczególnie że napisana jest przez osoby o odpowiednim doświadczeniu a, przede wszystkim, wykształceniu.

Tytuł: Dieta Sirt

Autor: Aidan Goggins, Glen Matten

Wydawca:  Laurum

Rok wydania: 2017

ISBN: 978-83-8087-469-5

Liczba stron: 256

Oprawa: miękka ze szkrzydełkami

Cena: 39,90 zł

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Rafał

Zobacz podobne wpisy

Dodaj komentarz

Close Menu