Znajdź mnie na FB i IG -->

Odwar z igieł jodły do kąpieli – przepis

Dziś bardzo krótki wpis – w nawiązaniu do opowieści o komorniku i leśnej Babie. Przepis na odwar z igieł jodły do kąpieli. Receptura ta zaczerpnięta jest z książki “Zioła – jak zbierać, przetwarzać, stosować” Magdaleny Gorzkowskiej.


Olejki eteryczne zawarte w pąkach i młodych igłach jodły działają relaksująco, pomagają przy przeziębieniu i z drogami oddechowymi. Wspomagają krążeniu, łagodzą stany zapalne i dolegliwości reumatyczne. Wzmacniają układ odpornościowy i nerwowy.

Osoby mieszkające w mieście mogą mieć problem ze zdobyciem świeżych gałązek jodły, więc najłatwiej byłoby poszperać po pobliskich sklepikach zielarskich i zapytać o olejki z jodły. Jednak prawdziwa zabawa zaczyna się gdy sami możemy sobie przygotować kąpiel z igłami jodły.

Składniki:

*200 g świeżych igieł jodły,

*4 szklanki wody.

Przygotowanie:

Igły jodły należy włożyć do garnka i zalać zimną wodą. Następnie zagotować i przez 5 minut trzymać na małym ogniu. Tak przygotowany odwar, przepuszczony przez sitko, trzeba wlać do wanny. Kąpiel nie powinna trwać więcej niż 20 minut, a temperatura wody nie może przekraczać 38st. C. Kąpiel działa relaksacyjnie i odprężająco, pozwalając zwalczyć wyczerpanie i zmęczeniem.

Pozdrawiam Rafał

Zobacz podobne wpisy

Dodaj komentarz

Close Menu